فراخوان حمایت های فوری

مشاغل خرد راهی کم‌هزینه برای خودکفایی مددجویان

ایجاد مشاغل خرد و خانگی راهکاری مناسب و کم هزینه برای رسیدن خانوارهای تحت حمایت به استقلال اقتصادی است.

جشن خودکفایی هزار و ۲۹۰ خانوار کردستانی تحت حمایت کمیته امداد با حضور قائم‌مقام این نهاد برگزار شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سید منصور برقعی، قائم‌مقام کمیته امداد به حرکت درآوردن چرخه اقتصاد خانوارهای نیازمند را کاری ارزشمندی دانست و تأکید کرد: البته این امر نیازمند تلاش و همکاری دولت، مجلس و خیران است.

وی بابیان اینکه رفع فقر و محرومیت نیازمند ایجاد زیرساخت‌های مناسب است گفت: تحقق عدالت اجتماعی و توزیع برابر فرصت‌ها فقط در صورتی محقق می‌شود که مستضعفان به جایگاه اصلی خود در جامعه دست یابند.

برقعی با اشاره به اینکه یک فرصت شغلی از طریق بنگاه‌های اقتصادی با سرمایه بالا و در مدت‌زمان طولانی ایجاد می‌شود افزود: ایجاد مشاغل خرد و خانگی راهکاری مناسب و کم‌هزینه برای رسیدن خانوارهای تحت حمایت به استقلال اقتصادی است.

قائم‌مقام کمیته امداد بازدهی در کم‌ترین زمان و افزایش تولید داخلی ازجمله مزایای مشاغل خرد و خانگی دانست و گفت: هم‌اکنون این نهاد برای ایجاد مشاغل خرد و خانگی با متوسط درآمد ماهانه دو میلیون تومان، به‌طور میانگین ۲۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت می‌کند.

وی با اظهار اینکه حجم معوقات بانکی مددجویان کمیته امداد کمتر از دو درصد است اعلام کرد: برای افزایش سهم اعتبار اشتغال‌زایی مددجویان تحت حمایت از منابع صندوق توسعه ملی در حال مذاکره با دولت هستیم.