فراخوان حمایت های فوری

فتاح رییس کمیته امداد کشور:امسال ۱۶ هزار واحد مسکونی برای مددجویان ساخته می‌شود

رئیس کمیته امداد در مراسم واگذاری مسکن به مددجویان گیلانی

امسال ۱۶ هزار واحد مسکونی برای مددجویان تحت حمایت ساخته می‌شودکه از این رقم سهم استان گیلان بیشتر از ۱۰ درصد است.

مراسم واگذاری هزار و ۷۰۰ واحد مسکونی مددجویان استان گیلان با حضور رئیس کمیته امداد و  محمدباقر نوبخت، معاون رئیس جمهور برگزار شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مهندس سید پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد بابیان اینکه اگر تورم کنترل شود و وضعیت اقتصادی بهبود یابد می‌توان تعداد بیشتری از خانوارهای تحت حمایت را به خودکفایی رساند اعلام کرد: در دو سال گذشته جامعه تحت حمایت کمیته امداد با کاهش ۱۵ درصدی به ۱.۵ میلیون خانوار رسیده است که این امر امسال موجب صرفه‌جویی ۴۰۰ میلیارد تومانی شد.

وی با اعلام اینکه امسال ۱۶ هزار واحد مسکونی برای مددجویان تحت حمایت ساخته می‌شودکه از این رقم سهم استان گیلان بیشتر از ۱۰ درصد است، افزود:هزار و ۳۳۵ واحد نیمه تمام روستایی و هزار و ۱۷۷ نیمه تمام شهری هم امسال ساخته می شود.

فتاح بابیان اینکه برای درمان درد باید گاهی از روش‌های تلخ استفاده کرد گفت: شاید در طرح پالایش مددجویان سخت‌گیری شود اما برای ورود افراد نیازمند جدید چاره‌ای جز استفاده از این شیوه نیست.

رئیس کمیته امداد با اشاره به اینکه درتبصره ۱۶ بودجه امسال سه هزار میلیارد تومان به اشتغال‌زایی مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی اختصاص‌یافته است گفت: سهم مددجویان کمیته امداد از این رقم دو هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان است که تا پایان دی‌ماه ۶۵ درصد جذب‌شده است و امیدواریم تا فروردین ۹۷ این رقم به‌طور کامل جذب شود.

وی با اعلام اینکه در تبصره ۱۶ لایحه بودجه سال ۹۷ اعتبار اختصاص‌یافته به اشتغال‌زایی مددجویان کمیته امداد بدون تغییر، دو هزار میلیارد تومان پیش‌بینی‌شده است گفت: همچنین طبق تبصره ۱۴ این لایحه اعتبار مستمری مددجویان نیز از چهار هزار میلیارد تومان به هفت هزار میلیارد تومان افزایش‌یافته است.

رئیس کمیته امداد ادامه داد: طبق تفاهم با دولت، رقم افزایش مستمری در لایحه بودجه ۹۷ برای عملی کردن شعار رئیس‌جمهوری مبنی بر رفع فقر مطلق و کمک به اقشار نیازمند صرف شود که این امر نیازمند شناسایی نیازمندانی است که تحت حمایت کمیته امداد قرار ندارند.

وی بابیان اینکه در بودجه ۹۶ با همکاری مجلس و دولت مستمری افراد تحت حمایت کمیته امداد به سه برابر افزایش یافت افزود: این اقدام بی‌سابقه، بار زیادی از دوش مردم محروم برداشته است.

فتاح با اشاره به اینکه حدود ۵.۵ درصد از جمعیت کل کشور تحت حمایت کمیته امداد قرار دارد گفت: متأسفانه این رقم در استان گیلان هفت درصد است بر این اساس باید به این منطقه بیشتر رسیدگی شود.

وی بابیان اینکه اعتبار اشتغال‌زایی مددجویان گیلانی در سال گذشته ۴۴ میلیارد تومان بود که این رقم امسال به ۱۰۲ میلیارد تومان افزایش‌یافته است گفت: تاکنون ۷۴ درصد اعتبار اشتغال‌زایی این استان باهدف ایجاد فرصت شغلی برای شش هزار مددجو جذب‌شده است.

رئیس کمیته امداد با اشاره به اینکه مشارکت مردمی برای کمک به نیازمندان در ده‌ماهه نخست امسال ۲۰ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است افزود: مردم در این مدت هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به محرمان کمک کرده‌اند.