فراخوان حمایت های فوری

مهندس فتاح، رییس کمیته امداد کشور مطرح کرد: ضرورت توجه بیشتر امدادگران در پاسداری از حریم مددجویان/ در رسیدگی به امور محرومان با کسی تعارف نداریم

 

شرعا و عرفا حق نداریم سهم و مال مددجو را به شخصی دیگری بدهیم، بهتر است در چنین مواردی تعارف را کنار بگذاریم و نسبت به هزینه کرد کمک های مردمی دقت لازم را داشته باشیم.

مهندس سید پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد در نشست مدیران روابط عمومی و اطلاع رسانی این نهاد بر ضرورت حساسیت بیشتر امدادگران  در رسیدگی  به وضعیت مددجویان تاکید  کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مهندس سید پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد در این نشست با اشاره به تحقق کامل برنامه های کمیته امداد در سال ۹۵، گفت: با توجه به اینکه در سال گذشته علی رغم رکود  تمامی برنامه های کمیته امداد برای رسیدگی به امور محرومان و مددجویان تحت حمایت با همراهی مردم و همکاری قوای سه گانه محقق شد.

رئیس کمیته امداد با اشاره به اینکه به منظور چابک سازی و کاهش هزینه های کمیته امداد طی سال ۹۵ اقدامات متعددی انجام شده است،اظهار کرد: علی رغم کاهش نیروی انسانی  به لطف خدا شاهد بروز هیچ مشکلی برای امداد رسانی به مددجویان نبوده ایم.

وی با تاکید بر اینکه ما در مورد هزینه کرد بیت المال با هیچ شخصی تعارف نداریم؛ تصریح کرد: شرعا و عرفا  حق نداریم سهم و مال  مددجو را  به شخصی دیگری بدهیم، بهتر است در چنین مواردی تعارف را کنار بگذاریم و نسبت به هزینه کرد کمک های مردمی دقت لازم را داشته باشیم.

رئیس کمیته امداد در ادامه به جذب بودجه یک هزار میلیارد تومانی توسط کمیته امداد برای ایجاد اشتغال مددجویان اشاره و مطرح کرد: بر اساس مصوبه مجلس بودجه اشتغال زایی مددجویان از طرق تسهیلات بانکی به دو هزار و ۱۰۰میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.

فتاح با اشاره به اینکه کمیته امداد در میان دیگر نهادها رتبه دوم جذب بودجه در کشور  را به خود اختصاص داده است، مطرح کرد:کمیته امداد با همراهی مجلس و بانک ها موفق شد طی سال گذشته ۱۰۰ درصد بودجه اختصاص داده شده را برای رفع محرومیت در کشور جذب کند.

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه طی سال گذشته کمک های مردمی۲۷درصد رشد داشته است، افزود: با کمک خیران و همراهی سازمان ها و نهاد های اجرایی صف درخواست کمک هزینه ازدواج ۹۰هزار تایی مددجویان نیز به  صفر رسیده است.

فتاح گفت: هریک از ما در انتخابات نظری مستقل از یکدیگر داریم که این نظرات نباید در کمیته امداد مطرح شود و  تحت هیچ شرایطی مددجویان و رسیدگی به امور آنان را تحت تاثیر قرار دهد، در انتخابات چه ریاست جمهوری و چه شوراها باید حفاظت کنید تا هیچ صدمه ای در رسیدگی به امور مددجویان وارد نشود و شرایط آنان تحت تاثیر قرار نگیرد؛ خطای هر امدادگر هرچند کوچک در مورد مددجو نابخشودنی است.

فتاح با تاکید بر رصد اتفاقات موجود حول محور نیازمندان گفت: حساسیت ها نسبت به امور مددجویان در تمامی مواقع زیاد است به همین جهت مسئولان مربوطه باید با دقت و توجه بیشتری از حریم مددجویان و کمیته امداد پاسداری کنند تا مشکلی برای رفع محرومیت در کشور به وجود نیاید.

وی در پایان  با تاکید بر اینکه افزایش مستمری مددجویان که طی ماه گذشته عملیاتی شد، یکی از اهداف کمیته امداد برای رفع فقر در کشور محسوب می شود، اظهار کرد:  از آنجایی که رویکرد کمیته امداد تواندسازی و ایجاد اشتغال برای مددجویان است، واریز این مبالغ  باید با هدف مندی و مدیریت بهتری انجام شود.