فراخوان حمایت های فوری

معاون فرهنگی کمیته امداد کشور:اعزام بیش از ٨٠ هزار مددجو به اردوهای زیارتی در سال ٩٥/ضرورت استفاده از ظرفیت مساجد برای رفع مشکلات نیازمندان آموزش سبک زندگی،برگزاری اردوهای فرهنگی و زیارتی برای زنان سرپرست خانوار، دختران بازمانده از تحصیل و ازدواج، دانشجویان، دانش آموزان، نخبگان و طلاب علوم دینی از جمله برنامه های فرهنگی در بخش مددجویی کمیته امداد است.

حجت الاسلام احمدیان، معاون فرهنگی کمیته امداد در سفر به استان خراسان جنوبی در نشست کارکنان این نهاد شرکت و بر لزوم افزایش توجه مسئولان بر موضوعات فرهنگی مددجویان تاکید کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حجت الاسلام حسین احمدیان، معاون فرهنگی کمیته امداد در این نشست، خدمت به محرومان را فعالیتی بسیار مهم و با ارزش عنوان کرد و گفت: کمیته امداد یک نهاد مردمی است و باید ارتباط مردم با مردم را تقویت کرد که یکی از این راه ها استفاده از ظرفیت مساجد برای گره گشایی از مشکلات نیازمندان است.

حجت الاسلام احمدیان با اشاره به اینکه تعمیق و نهادینه سازی سنت های اسلامی ، احسان و نیکوکاری از دیگر محور های مورد توجه کمیته امداد است، افزود: آموزش سبک زندگی،برگزاری اردوهای فرهنگی و زیارتی برای زنان سرپرست خانوار، دختران بازمانده از تحصیل و ازدواج، دانشجویان، دانش آموزان، نخبگان و طلاب علوم دینی از جمله برنامه های فرهنگی در بخش مددجویی کمیته امداد است.

وی بر بهره گیری از ظرفیت های مردمی، حوزه های علمیه، سازمان ها و نهادهای دینی و فرهنگی تاکید کرد و افزود: بهره گیری از ظرفیت های فرهنگی خیریه ها و مراکز دانشگاهی و علمی در این مسیر راهگشا و مورد توجه است.

معاون فرهنگی کمیته امداد، اعزام خانواده‌های تحت حمایت به اردوهای زیارتی را یکی از مهم ترین برنامه‌های فرهنگی این نهاد عنوان کرد و افزود: از ابتدای سال جاری بیش از ۷۰ هزار مددجو در قالب طرح شوق زیارت به مشهد مقدس و بیش از ۱۰ هزار نفر به عتبات عالیات اعزام شده اند که این امر با هدف تقویت و ارتقاء روز افزون سطح معنوی، تحکیم بنیان خانواده، ایجاد نشاط معنوی و تقویت روحیه خودباوری مددجویان برگزار می‌شود.

حجت الاسلام احمدیان ترویج مسائل قرآنی در بین مددجویان را هدف گذاری بسیار خوبی در این نهاد دانست و عنوان کرد: ترویج فرهنگ قرآنی کاری جمعی است و اگر کمیته امداد برای اجرای برنامه های قرآنی با مؤسسات و دستگاه هایی که در این زمینه فعالیت می کنند، همفکری و مشورت کند می تواند به نتایج مطلوبی دست یابد.

وی یاد آور شد: در حال حاضر بیش از ۱۰۰ کانون فرهنگی ، ۱۰۰خوابگاه و ۱۲ اردوگاه در سطح کشور به دانش آموزان و دانشجویان تحت حمایت این نهاد، خدمات فرهنگی و تحصیلی ارائه می کنند.