فراخوان حمایت های فوری

پرداخت۲۰ درصد از حق بیمه مددجویان بهزیستی از محل هدفمندی یارانه ها

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: ۲۰ درصد از حق بیمه مددجویانی که تحت پوشش بیمه سلامت هستند، از محل هدفمندی یارانه ها پرداخت می شود.
انوشیروان محسنی بندپی رئیس سازمان بهزیستی کشور در گفتگو با خبرنگارگروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به اجرایی شدن طرح تحول سلامت در کشور و نحوه چگونگی پرداخت حق بیمه مددجویان این نهاد، اظهار داشت: سلامت یک تعریف جامع و مشخصی دارد که در حال حاضر این طرح نیز از مراحل مختلفی تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه ۲۰ درصد از هزینه افرادی که تحت پوشش این نوع بیمه هستند از محل هدفمندی یارانه ها پرداخت می شود، گفت: در همین راستا افرادی که مشمول برخورداری از بیمه روستاییان هستند کمتر از ۵درصد و دارندگان سایر دفترچه های بیمه ۵ تا ۱۰ درصد از کل هزینه بیمه خود را پرداخت می کنند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: این پوشش بیمه ای مشاوره ژنتیکی، گفتار درمانی و فیزیوتراپی را شامل می شود.

محسنی بندپی بیان کرد: با توجه به اینکه سالانه ۱۷٫۵ درصد از افراد جامعه جهت دریافت خدمات سلامت با مشکل مواجه می شوند، مطرح کرد: چرا که هر شخصی که به بیمارستان مراجعه می کرد برای تهیه وسایل مورد نیاز باید بدون بیمه، دارو و یا وسیله خود را تهیه می کرد، اما با تلاش های انجام شده این موضوع تا حدودی رفع شد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: بر اساس برآورد ما در سازمان تا ۵ سال آینده مشکلات موجود در این حوزه رفع می شوند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*