فراخوان حمایت های فوری

فتاح در همایش “والی مهر” که به منظور تقدیر از حامیان و خیران کمیته امداد برگزار شد،گفت: تعداد حامیان این نهاد در ماه مبارک رمضان امسال به بیش از یک میلیون نفر رسیده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مهندس سید پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد در این مراسم با بیان اینکه رسیدگی به امور فقرا و نیازمندان جزو اهداف و رسالت اصلی کمیته امداد محسوب می شود،گفت:کمیته امداد پل ارتباطی خیران و نیازمندان و محرومان است بطوری که این نهاد مردمی، انفاق و خیرات مردم را دریافت می کند و به دست صاحبان اصلی شان می رساند.

وی از افزایش قابل توجه تعداد حامیان فرزندان ایتام و محسنین کمیته امداد در یک سال گذشته خبر داد و گفت: سال گذشته ۷۵۰ حامی از فرزندان امداد حمایت های مادی و معنوی می کردند که این رقم در ماه مبارک رمضان امسال به بیش از یک میلیون نفر افزایش یافته است که این امر نشان از دیانت، اخلاق و بزرگواری مردم نوعدوست کشورمان است.کمیته امداد با شناسایی فقرا و نیازمندان کشور و جذب حامی و خیر، گام های موثری برای رفع محرومیت و فقر زدایی برداشته است.

فتاح ادامه داد: سال گذشته همچنین با کمک خیران و نیکوکاران کشورمان پنج هزار نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد به عتبات عالیات اعزام شدند که با برنامه ریزی های انجام شده امسال این رقم به ۲۰ هزار نفر افزایش می یابد.

رئیس کمیته امداد با اشاره به کمک های ارائه شده از سوی خیران به فرزندان محسنین تصریح کرد: پیش از این، حامیان کمیته امداد تنها حمایت از کودکان یتیم را بر عهده داشتند اما با تلاش های انجام شده طرحی تحت عنوان “طرح محسنین ” پایه گذاری شده که در قالب آن، به کودکان با سرپرست ناتوان نیز کمک می شود. خوشبختانه در حال حاضر فرهنگ کمک به این فرزندان در کشور گسترش یافته است درحالی که مشارکت حامیان در این طرح نیز قابل توجه است.

وی با بیان اینکه اقتصاد ما نباید فقر آفرین باشد، اظهار کرد: اقتصاد کشور نباید به گونه ای باشد که تعداد فقرا در کشورافزایش و به تورم دامن زده شود. رکورد و تورم اختصاص به این دولت و دولت قبل ندارد بلکه تمام دولت ها با آن دست به گریبان هستند ولی متاسفانه به دلیل روش های غلط مدیریتی در برخی امور شاهد افزایش فقر در جامعه هستیم.

رئیس کمیته امداد در ادامه به نشان والی مهر اشاره کرد و گفت: مرحوم “عبدالله والی” یک نماد در کمیته امداد است چراکه احیاگر بشاگرد بوده است و امروز به علت خدمات ارزنده آن مرحوم، نشانی “والی مهر” را و به عنوان نماد به خیران کشور اهدا می کنیم. مرحوم عبدالله والی، نماد خدمت و همکاری کمیته امداد است که منطقه بشاگرد به همت او سامان یافته است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*