فراخوان حمایت های فوری

یک روانشناس تربیتی در گفتگو با رسانه ها: سلامت روانی والدین ضامن تربیت صحیح فرزندان،نقش والدین بویژه گذشته آنها در تربیت و شکل گیری شخصیت فرزندان بسیار موثر است.

 

نقش والدین بویژه گذشته آنها در تربیت و شکل گیری شخصیت فرزندان بسیار موثر است.

ابراهیم غفاری حق روان شناس تربیتی در گفتگو با خبرنگار حوزه جوانان و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهارداشت: نقش والدین درتربیت فرزندان بسیار مهم است و اگر آنها شخصیت و گذشته تکامل یافته ای نداشته باشند و اگر در زندگی آرامش و رضایت کافی نداشته باشند، قطعاً در تربیت کودک خود دچار مشکل خواهند شد.

وی در ادامه اضافه کرد: رشد هوش و سلامت روانی کودکان رابطه مستقیمی با گذشته والدین دارد و اگر والدین در گذشته دچار آسیب های روانی باشند که درمان نشده باشد، موجب بیماری های جسمی و روحی، مشکلات هوش، کاهش اعتماد به نفس و حتی اعتیاد در فرزندان می شوند.

غفاری حق تصریح کرد: وقت گذاشتن والدین بویژه پدر برای کودک، گفت و گو و بیان خواسته ها بخصوص در زمان نوجوانی در تربیت فرزندان بسیار مهم است و در صورت کمرنگ شدن این روابط باید سعی شود با در نظر گرفتن خواسته ها، عواطف و نیازهای او، این رابطه به حالت عادی بازگردانده شود.

این روان شناس تربیتی در پایان گفت: پیاده روی با فرزندان، محبت و حتی در آغوش گرفتن آنها، گفت وگو های بی بهانه، گذراندن اوقات فراغت درکنارشان، رعایت احترام متقابل، نظر خواهی و مشورت با آنها از جمله راههای برقراری ارتباط و تربیت صحیح با فرزندان است…

نظریه کارشناسی مددکار اجتماعی موسسه : هدف از بازنشر اینگونه خبر ها، اصلاح ساختار مدیریتی در عصر فرا مدرن در خانواده هاست است. خانواده روستایی و  غیر روستای و شهری نداریم…. اگر پدر و سرپرست خانواده نتواند بخوبی نقش موثر را در خانواده ایفا کند، متاسفانه شاهد بروز آسیب  های اجتماعی در کانون خانواده ها هستیم…

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*