فراخوان حمایت های فوری

درخواست از نیکوکاران و خیرین برای کمک رسانی فوری، آگاهانه و مستقیم به برخی خانواده های نیازمند در مناطق محروم کشور

مجموعه مرکز مددکاری و خیریه پیام آوران مهر علوی به هر قیمتی بدنبال نجات محرومین و مستضعفین جامعه می باشد. در ضمن به همه ی خیرین و نیکوکاران توصیه دارد که از این مرکز فقط مشاوره بگیرد…. و خود ایشان ،آگاهانه و بصورت مستقیم به نیازمندان خدمت رسانی کنند…

بنام پروردگار هستی بخش

درخواست از نیکوکاران و خیرین برای کمک رسانی فوری، آگاهانه و مستقیم به برخی خانواده های نیازمند در مناطق محروم کشور
قبل از بیان هر نکته ی، خداوند رحمان و رحیم را شکرگزاریم که بر دین اسلام هستیم و صد هزاران بار دیگر شاکریم بخاطر همه نعمتی های بی پایانش….
همانا خداوند متعال در قرآن فراوان به موضوع اندیشدن و تفکر کردن، ما بندگان را امر فرموده است.پس اگر عاقلانه فکر کنیم یکی از هزاران هزار نکته از این اندیشدن ها ، توجه به داشتن به نعمت های خداوند است که ما در اختیار داریم . نعمتی به مانند سلامتی…. به مانند نفس کشیدن به مانند دیدن و شنیدن و هزاران نعمت دیگری که زبان و قلم از نوشتن و داشتن آن عاجزند…. پس اگر بی اندیشم.
أَفَلاَ تَعْقِلُونَ / چرا انديشه‌ نمي‌كنيد؟ آل عمران آیه ۶۵ ، اعراف آیه ۱۶۹ ، هود آیه ۵۱ ، انبياء آیه۱۰ و ۶۷ ،‌صافات آیه ۱۳۸
أَفَلاَ يَتَدَبَّرُونَالقُرْءانَ / چرا در قران‌ تدبر نمي‌كنند؟ سوره نساء آیه ۸۲
أَفَلاَ تَتَفَكَّرُونَ/ آيا انديشه‌ نمي‌كنيد؟ سوره انعام آیه ۵۰
اگر دست، چشم، زبان، گوش و .. نبود حتی نمی توانستم یک سطر جمله بنویسیم، چه برسد به اینکه بدنبال خلق متن های مهربانی و علمی باشیم…
براردان و خواهران عزیز، مخاطیین خوب ما و خیرین و نیکوکاران بزرگ منش؛ همه ی این گفته ها بخاطر این نیست که  ما بدنبال موعظه گری  در جامعه باشیم ، الحمدالله همگان بیشتر از ما به دین توجه دارند.اصلا کار و حرکت جهادی  ما در این حوزه تخصصی چیزی دیگری است….
ما یک مرکز مددکاری اجتماعی و خدمت رسانی هستیم، حقیت موضوع این است که یادآوری نعمت های الهی و در ادامه توجه همگان به موضوع کمک و نیکوکاری به نیازمندان جامعه یک عبادت پسندیده وحتما هم ان شالله مورد رضای خدا می باشد… به فرموده خداوند در قرآن که : کل من علیها فان و یبقی وجه ربک ذوالجلال والاکرام (الرحمن /آیه ۲۶ و۲۷
قرآن می فرماید؛ همه {افراد} برآنها نوشته شده است فنا و باقی می ماند خدای ذوالجلال والاکرام .
همه از صحنه هستی پاک می شوند و باقی می ماند وجه الله . االه اکبر از این عظمت خداوند سبحان و الله اکبر از ما بندگان که نسبت به گذشتن از قسمتی از مال خود به فقرا و نیازمندان درنگ می کنیم….
مجموعه مرکز مددکاری و خیریه پیام آوران مهر علوی به هر قیمتی بدنبال نجات محرومین و مستضعفین جامعه می باشد. در ضمن به همه ی خیرین و نیکوکاران توصیه دارد که از این مرکز فقط مشاوره بگیرد و خود ایشان آگاهانه و بصورت مستقیم به نیازمندان خدمت رسانی کنند…
یکی از مهمترین اهداف و اولویت های این مرکز، تمرکز و برنامه ریزی جامع و هدفمند جهت انجام خدمت رسانی های گسترده اجتماعی با در نظر گرفتن وقت و زمان کمک رسانی هاست.خیلی از هوطنان نجیب و شریف ما و شما در برخی از مناطق محروم و استان های محروم کشور نیازمند دریافت مستقیم و فوری خدمات اجتماعی هستند.
به ناچار باید گفت در برخی از این خانواده ها فقر مطلق حاکم است…. در برخی دیگر از این خانواده ها، بخاطر نبود نیروی کار ( دارا بودن چند فرزند دختر ) و کهولت سن نام آور خانواده( پدر و مادر )، اگر در یک فاصله زمانی اندک یک منبع درآمدی ( یک شغل خانگی با صرف هزینه ۳ میلیون تومان) برای ایشان مهیا نشود. چه بسا جان این عزیزان در محرز خطر قرار گیرد!
در برخی دیگر از این  قبیل خانواده های قرآنی ،بعضا مشاهده می شود بیماران خاص و سرطانی وجود دارند که فوری و آنی می بایستی پیگیری موضوع درمان و تهیه دارو برای آنان باشیم.
بسیار سخت و غیر باور است که  آنان بعلت نداشتن پول و هزینه های بیمارستانی قید مراجعه به بیمارستان ها را زدند و با آن نجابت و تنگدستی خویش در حال سپری کردن عمر خویش بوده و واقعا به حقیقت مهجورند..
خیلی خانواده های نیازمند دیگری وجود دارند که می شود با تهیه یک جهیزیه کم هزینه به اصطلاح جهیزیه روستایی( حدودا ۳ میلیون تومان) گره بزرگی از مشکلات زندگی آنان را باز کنیم تا در ادامه با سربلندی به زندگی خود بی اندیشند…
خیلی خانواده های عزیز و نجیب و آبرومندی در برخی مناطق محروم هستند که فرزندانی در حال تحصیل دارند وبرای پرداخت هزینه و شهریه دانشگاه آنان به مشکل برخوردند… آنان جوانان برزگ و آقایی هستند که اگر دانشگاه هم نروند به سراغ گزینه بزهکاری می روند.پس چه جایی برای آنان امن تر از محیط دانشگاه و کسب علم….
و موارد و مشکلات متعدد و خاص دیگری که در میان برخی ازخانواده های نیازمند حقیقی مناطق محروم ما وجود دارد و می بایستی در جلسات حضوری شما عزیزان با این مرکز رونمایی و بریا کمک رسانی به ایشان با هم چاره جویی و به آنها پرداخته شود…
با همه این مشکلات ذکر این نکته هم از نظر شرعی و هم از نظر اخلاقی بسیار مهم است که بدانیم و میدانیم ؛با ظهور اتقلاب اسلامی و تلاش های فراوان و ارزنده ای که در طول ۳۷ سال که از عمر مبارک این نظام اسلامی و قرآنی گذشته است باید اذعان کرد که در روستاها و شهرهای مناطق محروم کشور خدمات فراوان واقدامات ارزنده ی صورت گرفته است که جا دارد اینجا به دور از هر گونه تعصب و جهالتی از تک تک مردم و مدیران و مسئولان که در مناطق محروم بخوبی کار و تلاش کردند تقدیر و تشکر شود و به همه ی این عزیزان خداقوت گفته شود .
با نگاه علمی و منطقی نیز حقیقتا درک می شود که چهره شهر و روستا ها در مناطق محروم کشور بکلی تغییر کرده است و نیمه پر لیوان نیز حقیقتا پر پر است…. اما در عین حال برخی معضلات و مشکلات و نارسایی ها که در مطالب فوق به آن اشاره کردم هنوز در برخی مناطق محروم و میان برخی از خانواده های نیازمند وجود دارد که اگر اقدامات اجتماعی هماهنگ و منسجم و با برنامه ای در کوتاه ترین زمان ممکن انجام نگیرد چه بسا دین و جان و زندگی و خانواده این عزیزان به شکل جدی آسیب یبیند…
لذا این مرکز حمایت از آقشار آسیب پذیر در استان های مختلف و محروم کشور را همیشه دغدغه خود دانسته و در عمل هم به الحمدالله تا بحال خدمات خوب و شایسته ای برای مردم عزیز و اسلام دوست خود انجام داده است و امید داریم به لطف خداوند متعال ، مشارکت جمعی و حمایت و اطلاع رسانی دقیق تک تک هموطنان،مسئولین ،نیکوکاران در  آینده خدمات ارزشمند دیگری را به سرانجام خیر برسانیم. ان شالله
ضمنا روش کار این مرکز دریافت کمک به حساب مرکز خیریه و رساندن آن به نیازمندان نیست و حقیقتا به این شیوه کار هم اعتقادی ندارد.. روش کار این مرکز کمک مستیقم و با تایید این مرکز به نیازمندان حقیقی جامعه در هر کجای این کشور عزیز اسلامی است..
در پایان این مرکز آمادگی کامل دارد با “توکل بر ذات مقدس حضرت حق، خداوند سبحان” و با ( مشاوره تخصصی + در اختیار قرار دادان مشخصات کامل(آدرس و تلفن مددجویان نیازمند + گزارش مددکاری+ استعلام دقیق به کمک معتمدین محلی و مسئولین محلی+ شناسایی دقیق علمی و تخصصی مشکل خانواده های نیازمند مناطق محروم+ ارجاع صحیح+ بهره گیری از تمام ظرفیت های موجود+ حرکت و گام برداشتن به سمت رفع مشکل فوری مددجویان نیازمند) را به هر شخصی ، خیرین ، نیکوکاران و مسئولین عزیز جهت کمک رسانی مستیقم و بی واسطه به ایشان را اعلام می دارد.
لذا از همگان از مسئولان تا خیرین و نیکوکاران عزیز درخواست میشود به شکل خداپسندانه ی نسبت به رفع مشکل برخی از این قبیل خانواده نیازمند بصورت خدمات نیکوکاری مستقیم اقدام عاجل را بعمل آورند.
مجموعه مدیریت مرکز مددکاری و خیریه پیام آوران مهر علوی با خداوند متعال  عهد کرده است که به هر قیمتی از دین اسلام پاسداری نماید و به این باور و یقین رسیده است که یکی از مصدایق پاسداری از اسلام نجات مردم نیازمند و آبرومند حقیقی جامعه اسلامی است.

www.mehralavi.ir آدرس سایت مرکز مددکاری
والعاقبت المتقین

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*