فراخوان حمایت های فوری

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور مطرح کرد، نهادینه کردن مسئولیت اجتماعی در جامعه رویکرد نوین بهزیستی/ نسبت به بومی سازی مسئولیت های اجتماعی اقدام خواهیم کرد

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به برگزاری همایش نشان مسئولیت اجتماعی همزمان با یادمان شهید فیاض بخش در آینده ای نزدیک، گفت: بهزیستی به عنوان نهادی که عمده‌ فعالیت‌های رفاه اجتماعی را انجام می‌دهد، توجه ویژه‌ای به مقوله مسئولیت اجتماعی دارد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل، «انوشیروان محسنی‌بند‌پی» معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به برگزاری همایش نشان مسئولیت اجتماعی همزمان با یادمان شهید فیاض بخش در آینده ای نزدیک، گفت: پس از دو سال کار کارشناسی توانستیم استانداردهای مسئولیت اجتماعی را تدوین کنیم به طوری که بیش از یک قرن است که در دنیا بر روی این موضوع در ۷ محور کار می شود که فعالیت‌های منصفانه، توسعه جامعه، حقوق مصرف‌کننده، محیط زیست و حقوق بشر از جمله محورهای مسئولیت‌های اجتماعی محسوب می‌شود.
معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور، افزود:‌ زمانی که از مسئولیت اجتماعی صحبت می‌کنیم در واقع توجه به جامعه توسعه‌ یافته است ضمن اینکه سازمان بهزیستی کشور به عنوان سازمانی که عمده‌ فعالیت‌های رفاه اجتماعی و سلامت را انجام می‌دهد توجه ویژه‌ای را به مقوله مسئولیت اجتماعی دارد.
وی با بیان اینکه وزارتخانه‌‌هایی از جمله صنعت و معدن، بهداشت و درمان کشور، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان محیط زیست، کمیته امداد، قوه قضاییه، اتاق بازرگانی و همچنین اتاق اصناف در برگزاری این همایش بهزیستی را همراهی خواهند کرد، گفت: تشویق و بسیج نهادها، سازمان‌ها و مؤسسات کشور در بخش دولتی و خصوصی در شرکت در طرح ممیزی مسئولیت اجتماعی؛ توسعه و معرفی مفهوم مسئولیت اجتماعی در کشور به کمک اندیشمندان حوزه و دانشگاه و از طریق بومی‌سازی استاندارد ایزو ۲۶۰۰۰، ساخت ابزارهای سنجش مسئولیت اجتماعی در گروه‌های صنعتی و خدماتی گوناگون کشور، احیا، بومی‌سازی و ترویج محتوای نظری مسئولیت اجتماعی در جامعه به شیوه مشاوره‌ای و آموزش از اهداف این همایش است.
محسنی بندپی با تاکید بر اینکه درصددیم مسئولیت اجتماعی را به درستی و به صورت تخصصی در جامعه و در میان دستگاه ها جا بیندازیم، تصریح کرد: با کمک اساتید دانشگاه، اندیشمندان، نسبت به احیاء و بومی سازی مسئولیت های اجتماعی اقدام خواهیم کرد.
معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور به برگزاری سومین نشست ستاد مناسب‌سازی کشور اشاره کرد و گفت:‌ در این جلسه صورت‌جلسات دو جلسه قبل مورد بررسی قرار گرفت و دستگاه‌ها از جمله صدا و سیما و وزارت مسکن و شهرسازی گزارشی را ارائه کردند.
وی تصریح کرد: در این جلسه مقرر شد که اقدامات به صورت کمی در اواخر خردادماه ۹۵ مجدداً مورد بررسی قرار گیرد و چنانچه دستگاه‌های مذکور در اجرای وظایف خود کوتاهی داشته باشند گزارش آن در اختیار معاون اول رئیس جمهور قرار خواهد گرفت.
محسنی بندپی با اشاره به تشکیل ۳ کمیته حقوقی، فنی، آموزش و اطلاع‌رسانی در ستاد مناسب‌سازی کشور، افزود: این ۳ کمیته مؤظف شدند مشکلات و تنگناها در مسیر مناسب‌سازی معابر را شناسایی و معرفی کنند.
معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به رویکرد دولت یازدهم و توجه دولتمردان به جامعه هدف بهزیستی، تصریح کرد: تأمین وسایل توانبخشی معلولان و مصوبه هیأت وزیران در بحث تردد این افراد امیدهایی را برای معلولان به وجود آورده است.
وی با اشاره به اینکه ۲۹ استاندار در جلسات حضور داشته‌اند، در پایان یادآور شد: متأسفانه تاکنون وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز در تأمین خودروهای مورد نیاز معلولان عملکرد مناسبی را نداشته است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*