فراخوان حمایت های فوری

درباره ما

بنام خداوند بخشنده مهربان

موسسه خیریه پیام آوران مهر علوی یک سازمان مردم نهاد و  دارای مجوز رسمی و تحت نظارت سازمان بهزیستی  به شماره ثبت ۳۸۳۰۲ می باشد.

با توجه به شناخت عمیق و تقریبا دو دهه ای مدیریت موسسه از شرایط زندگی های اجتماعی خانواده های جامعه هدف(کودکان کار وخیابانی، زنان بدسرپرست یا سرپرست خانوار،خانواده های نیازمند دریافت کمک هزینه های تحصیلی ،خانواده های نیازمند دریافت کمک هزینه جهیزیه، خانواده های نیازمند دریافت کمک هزینه های درمانی و  تهیه دارو  بیماران خاص و…. ) وچگونگی بروز و شکل گیری پدیده های اجتماعی و همچنین دغدغه های فراوان برای کمک و همیاری به جامعه هدف، اعضاء تصمیم به فعالیت اصولی در این حوزه را گرفتند.
بدیهی است هر موسسه براي رسیدن به اهداف کلان خویش، در طراحی و ترسیم نقش راه و همچنين جلوگیری از  انحراف از مسير اصلي خویش، اهدافي را به عنوان اصول و خط مشی برای آینده کاری خود تبيين مي نمايد و در ادامه تلاش خواهد کرد با رویکردی عمل گرایانه و منطبق بر نتایج مطلوب بدنبال استمرار و پایداری سیستماتیک آن باشد.
بر همین باور موسسه خيریه مهر علوی با توکل و استعانت از درگاه خداوند متعال، دارا بودن سرمایه عظیمی از تجارب ارزشمند،همراهی  و مشارک و کمک های اساسی حامیان، بهرمند ی از نظرات کلیدی اساتید بزرگواره جامعه مدکاری و مدیران ارشد حوزه های اجتماعی کشور و همچنین حمایت های مادی و معنوی افراد حقیقی و حقوقی جامعه اهم از(مدیران ،اساتید ومعلمین،کسبه وبازاریان، شرکت های تولیدی وصنعتی، خیرین ونیکوکاران، سازمان های متولی امر) با عزم و توانی مضاعف بدنبال نقش آفرینی موثر در ایجاد و بهبود شرایط زندگی گروه های آسیب دیده و یا در معرض آسیب از پدیده های اجتماعی در جامعه خواهد بود.
مرکز مددکاری و خيريه  پیام آوران مهر علوی در نظر دارد با اتخاذ “رویکردی مشارکتی” با کمک همه اعضاء، علاقمندان و فعالان عرصه “خدمات انسان دوستانه” به گروه های هدف خود یاری رساند. و در راه تواتمند سازی و ایجاد شرایطی مطلوب برای نقش آفرینی موثر آنان در اجتماع مقدمات و بستر سازی های لازم را مهیا نماید. و در این مسیر آنچنان با جدیت و تلاش مجدانه پیگیری خدمت رسانی به گروه های هدف خود خواهد بود که به بهترین شکل ممکن رسالت وتلکیف الهی و انسانی خویش را برای جلوگیری از بست و گسترش پدیده های نوظهور اجتماعی به اشکالی مختلف در جامعه شاهد باشد.
و یقین داریم در ادامه راه با برنامه ریزی های اصولی و حرفه ای افق های روشنی از خدمت رسانی بی منت و صادقانه به هموطنان آسیب دیده اجتماعی بخصوص کودکان کار و خیابانی را ترسیم خواهیم کرد.

 اقدامات و خدمات قابل ارائه از سوی موسسه خیریه

۱-شناسایی خانواده های نیازمند در هر نقطه و استانی از کشور ایران اسلامی با هر دین و مذهب که باشند اولویت کار قرآنی ، حرفه ای و اخلاقی  ماست و  یقینا با تمام توان  در خدمت رسانی به این عزیزان تلاش خواهد شد.

۲-همزمان شناسایی خیرین و نیکوکاران برای خدمت رسانی آگاهانه و خدمات مددکاری مستقیم به نیازمندان…

۳- شناسایی و حمایت مادی و معنوی از کودکان کار و خانواده های آنان در همه سطوح( کمک هزینه امرار معاش،هزینه های تحصیلی،توانمند سازی و کمک برای ایجاد اشتغال پایدار و سایر خدمات حمایتی دیگر….)
۴- شناسایی و حمایت های مادی و معنوی از خانواده های زنان بي‌سرپرست و یا بدسرپرست خانوار(کمک هزینه معیشتی،تهیه جهیزیه،شهریه تحصیلی،هزینه های تهیه دارو و هزینه های درمانی)

۵-شناسایی خانواده های نیازمند در هر نقطه و استانی از کشور ایران اسلامی با هر دین و مذهبی که هستند و کمک رسانی جهت بر طرف شدن برخی مشکلات حاد که مسیر زندگی آنها وجود دارد.
۶- انجام مشاوره های علمی و تخصصی در حوزه مختلف به جامعه هدف
۷- رابطی قابل اعتماد،اخلاق مدار، معتقد به مبانی و ارزش های اسلامی و انسانی بین خیرین ،نیکوکاران و جامعه هدف

 اقدامات و خدمات رسانی موسسه به جامعه هدف و گروه‌هاي خدمت‌گيرنده شامل:
۱-کودکان کار و خیابانی ( بهمراه همه اعضاء خانواده)
۲- سرپرست تان خانواده  ویا بدسرپرست ( بهمراه همه اعضاء خانواده)

۳-دانشجویان نیازمند جهت دریافت کمک هزینه های تحصیلی

۴-نیازمندان مستحق دریافت کمک هزینه تهیه جهیزیه-

۵ بیماران خاص و سایر بیمارانی که بریا تهیه دارو و هزینه های بیمارستانی دچار مشکل هستند

۶-مدجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی جهت پیگیری مشکلات حاد آنها از طریق سازمان مطبوع

۷-خانواده های نیازمند جهت تهیه بلیط سفرهای زیارتی

۸-  خانواده های ایتام و نیازمندان…
چگونگی شناسايي و آشنایی با مددجویان جامعه هدف:
۱- معرفي توسط موسسات خدمات اجتماعی و سازمان بهزیستی
۲- معرفي توسط روحانيون و ائمه جمعه و جماعات
۳- معرفي توسط افراد مورد اعتماد و معتمد در هر شهر و روستایی
۴- شناسایی توسط مدیریت،حامیان و مراجعات حضوری

۵- معرفی توسط اعضای افتخاری موسسه و دوستان